۱۰۰ هزار بیمار اوتیسم شناخته‌نشده داریم

 رئیس بیمارستان توانبخشی نورافشار خبر داد

۱۰۰ هزار بیمار اوتیسم شناخته‌نشده داریم

۱۰۰ هزار بیمار اوتیسم شناخته‌نشده داریم
رئیس بیمارستان توانبخشی نورافشار با هشدار در مورد شیوع بیماری اوتیسم میان کودکان از راه‌اندازی مرکز فوق‌تخصصی این بیماری در بیمارستان نورافشار خبر داد.
 
به گزارش بنیان، رامین کردی رئیس بیمارستان توانبخشی نورافشار در نشست خبری که به مناسبت جشنواره سلامت دانش‌آموزی برگزار شد، در مورد شیوع بیماری اوتیسم در کشور هشدار داد.
 
وی با بیان اینکه هم‌اکنون 2 تا 3 هزار بیمار مبتلا به اوتیسم در کشور شناسایی شده است، گفت: با توجه به اینکه آمار جهانی این بیماری یک تا 1.5درصد است، حدس می‌زنیم که تعداد 100 هزار نفر به اوتیسم مبتلا باشند که هنوز شناسایی نشده است.
 
رئیس بیمارستان توانبخشی نورافشار افزود: با توجه به شیوع این بیماری و بالا بودن هزینه‌های درمان آن مرکز فوق تخصصی اوتیسم در بیمارستان وقفی نورافشار راه‌اندازی می‌شود.
 
به گفته وی و به نقل از فارس هزینه‌های بالای درمان کودکان استثنایی موجب شده است که تعداد زیادی از خانواده‌های درگیر با مشکلات مالی شدید روبه‌رو شوند. بنابراین رئیس بیمارستان توانبخشی نورافشار از مسئولان نظام سلامت خواست تا توجه خاصی به کودکان استثنایی داشته باشند.
 
آن طور که رامین کردی می‌گوید، هزینه درمان یک بیمار مبتلا به اوتیسم حداقل چیزی معادل 100 میلیون تومان هزینه خواهد داشت و از آنجا که خانواده‌های زیادی توان پرداخت این مبلغ را ندارند، بیمار اوتیسم بدون حل مشکل وارد جامعه شده و با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو می‌شود.
 
کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم، در ارتباطات کلامی و غیر کلامی، تعاملات اجتماعی و فعالیت‌های مربوط به بازی، مشکل دارند. این اختلال، ارتباط با دیگران و دنیای خارج را برای آنان دشوار می‌سازد.
 
کردی همچنین از ارائه خدمات تخصصی اوتیسم در جشنواره سلامت دانش‌آموزی که از اول تا هفتم اردیبهشت در برج میلاد برگزار می‌شود، خبر داد.
منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۱ اسفند
کدمحصول:273منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۳ يازدهم اسفندلینک محصول: http://www.rooyeshot.com/Pages/News-273.aspx