دانشمندان اولین واکسن کنترل کننده علائم اوتیسم را تولید کردند

 

دانشمندان اولین واکسن کنترل کننده علائم اوتیسم را تولید کردند


 
اولین واکسن تولید شده توسط محققان دانشگاه Guelph برای مقابله با باکتری های روده ای شایع در کودکان مبتلا به اوتیسم، همچنین ممکن است به کنترل برخی ازعلائم اوتیسم کمک کند.
 
به گزارش بنیان به نقل از medicalxpress، آنها یک واکسن مبتنی بر کربوهیدرات را علیه اشکال روده ای Clostridium bolteae.تولید کردند.
C. bolteae دراختلالات دستگاه گوارش نقش داشته واغلب به تعداد بیشتری در دستگاه گوارش کودکان مبتلا به اوتیسم نسبت به بچه های سالم وجود دارد.
بیش از 90 درصد از کودکان مبتلا به اختلالات طیف اوتیسم از بیماریهای مزمن و حاد دستگاه گوارش رنج می برند. با توجه به منابع فعلی، از این تعداد، حدود 75 درصد از اسهال رنج می برند.
Monteiro گفت: " اطلاعات کمی در مورد عواملی که کودکان مبتلا به اوتیسم را مستعد C. bolteae می کند در دسترس است، ". اگرچه بسیاری از این عفونت ها توسط برخی از آنتی بیوتیک ها قابل کنترل است، اما واکسن درمانی می تواند این علائم را بهبود بخشد.
او گفت: "این اولین واکسن طراحی شده برای کنترل یبوست و اسهال ناشی از C. bolteae و شاید کنترل علایم مربوط به اوتیسم مرتبط با این میکروب است".
تعداد مبتلایان به اوتیسم تقریبا شش برابر بیش از 20 سال گذشته افزایش یافته است، و دانشمندان علت آن را نمی دانند. اگر چه بسیاری از کارشناسان به عوامل محیطی و بعضی دیگربه عوامل موجود در روده انسان اشاره می کنند.
برخی از پژوهشگران براین باورند، سموم و یا متابولیت های تولید شده توسط باکتری های روده ای، از جمله C. bolteae، ممکن است با علائم و شدت اوتیسم، به خصوص عود اوتیسم  مرتبط باشند.
واکسن های ضد  C. bolteae جدید ، پلی ساکارید های پیچیده خاص  و یا کربوهیدرات ها را بر روی سطح این باکتری ها مورد هدف قرار می دهد.
Monteiro گفت: این واکسن به طور موثری آنتی بادی های ویژه C. bolteae را در خرگوش افزایش داده است. پزشکان همچنین می توانند از آنتی بادی های این واکسن برای تسریع شناسایی مشکلات درمطالعات بالینی استفاده کنند. 
او گفت: " این اولین گام مهم در طراحی یک واکسن بنیادی علیه چندین باکتری روده ای مربوط به اوتیسم است".
منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۱ اسفند
کدمحصول:267منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۳ يازدهم اسفندلینک محصول: http://www.rooyeshot.com/Pages/News-267.aspx