استفاده ازسلول های بنیادی خون بندناف برای درمان اوتیسم

 

 استفاده ازسلول های بنیادی خون بندناف برای درمان اوتیسم

سلول های بنیادی خون بند ناف جهت درمان بیماری اوتیسم
  
محققان براین باورند که سلول های بنیادی خون بند ناف قادربه تنظیم سیستم ایمنی بدن و تحریک ترمیم عصبی خواهد بود.
 
 به گزارش بنیان به نقل از    utsandiego ، این آمارکه یکی از هر 88 کودک متولد شده در ایالات متحده آمریکا به اوتیسم مبتلا هستند، بسیار نگران کننده است. در حال حاضر، هزاران نفر از خانواده های تحت تاثیر این اختلال ، امیدوارند که سلولهای بنیادی خون بند ناف بتواند تاثیر اوتیسم را معکوس کند. محققان امیدوارند آنچه که در داخل خون بند ناف است بتواند اوتیسم را بهبود ببخشد. 
یکی از بیماران به نام Mariam Mulumba می گوید: در حال حاضر احساس خوبی دارم و هیچ دردی حس نمی کنم و نیاز به مراجعه مداوم به پزشک ندارم. درمان با خون بند ناف کم خونی سلول داسی شکل Mulumba را درمان کرده است. Cord Blood Registry ، پیشگام اولین آزمایش بالینی تایید شده توسط FDA با استفاده از سلول های بنیادی خون بند ناف برای درمان اوتیسم است. 
Brown Heather گفت: این مطالعه آزمایشی اولیه بر روی 30 کودک مبتلا به اوتیسم ناشی ازعامل غیرژنتیکی، انجام خواهد شد. این کودکان تزریق سلول های بنیادی خود را که رد پیوند نمی شوند، دریافت خواهند کرد. خون بند ناف این کودکان هنگام تولد جمع آوری و در Cord Blood Registry ذخیره شده است. محققان براین باورند که سلول های بنیادی خون بند ناف قادربه تنظیم سیستم ایمنی بدن و تحریک ترمیم عصبی خواهد بود. Brown گفت:  این سلول های بنیادی ممکن است توانایی تنظیم سیستم ایمنی بدن و یا تنظیم سیستم عصبی را داشته باشند. امید است که این سلول های بنیادی جدید، که در معرض هیچ عفونت یا مواد شیمیایی قرار نگرفته اند ، قادربه ترمیم آسیب های بدن بیماران باشند. بیماران مبتلا به اوتیسم در دیگر کشورها، تحت تزریق سلول های بنیادی خون بند ناف خود قرار گرفته و پیشرفت های عمده ای را در عملکرد عصبی آنها نشان داده اند.
منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۱ اسفند
کدمحصول:263منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۳ يازدهم اسفندلینک محصول: http://www.rooyeshot.com/Pages/News-263.aspx