خدمتی نوین و مؤثر در درمان کلیه مشکلات خلقی و رفتاری کودکان و بزرگسالان

سایت نوروفیدبک

تهران، خیابان پیروزی ، بین خیابان سوم و چهارم نیروی هوایی ، پلاک 125 ، ساختمان پزشکان ادیب ، طبقه سوم ،واحد 6 تلفن : 77478732
فلج مغزی ، تأخیر حرکتی

فلج مغزی

اگر کودک شما هنوز گردن نگرفته ، نمی نشیند یا حرکت نمی کند... عضلاتش سفت یا شل بوده تشنج میکند...
اختلال یادگیری

مشکلات یادگیری

اگر فرزند شما در نوشتن دیکته مشکل دارد، اگر متن کتاب را به سختی می خواند و یا در یادگیری ریاضی مشکل دارد...
اوتیسم

اوتیسم

اگر فرزند شماحرف نمی زند،اگر با شما و دیگران ارتباط برقرار نمی کند ...
مشکلات توجه و تمرکز

مشکلات توجه و تمرکز

اگر از حواس پرتی و عدم تمرکز فرزندتان رنج می برید،اگر کودک مدام بازی و فعالیت خود را تغییر می دهد، اگر کاری را تا آخر انجام نمی دهدو ...
دکتر اصغر کاظمی دکتری مشاوره و کارشناس کاردرمانی

دکتر اصغر کاظمی

مدیر کلینیک با بیش از 20 سال تجربه کار بالینی
آرشیو خدمات بازدید: 4776 کد مطلب: 283   | آمار بازدید: 4775

کشف ژنتیکی جدید می تواند درک درست از ADHD را افزایش دهد

۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۳ اسفند ساعت 09:19

 

کشف ژنتیکی جدید می تواند درک درست از ADHD را افزایش دهد

کشف ژنتیکی جدید می تواند درک درست از ADHD را افزایش دهد
محققین در دانشگاه دوبلین کشف کرده اند که یک موتاسیون ساده ژنی که در عملکرد سیستم عصبی مغز دخیل است می تواند منجر به علایم بیش فعالی می شوند که ویژگی اختلال بیش فعالی با نقص توجه(ADHD) است.
 

به گزارش بنیان به نقل از medicalxpress، عملکرد سیستم عصبی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است . مغز شامل میلیاردها سلول عصبی مختلف است که همه آن ها به صورت بسیار دقیقی با یکدیگر مرتبط هستند. این مدار بندی عصبی  درضمن  رشد جنین شکل می گیرد و پیچیده تر می شود که مبنای این فرایند برنامه ای شامل هزاران ژن مختلف است.

محققین کشف کرده اند که موتاسیون در یک ژن ساده موشی به نام Elfn1 می تواند اثرات زیادی به همراه داشته باشد. یافته های جدید خود انگیزه ای برای این است که ببینند که آیا موتاسیون ها در Elfn1 در انسان نیز علایم مشابه ای دارد و آیا آن ها نقشی را در بیماران مبتلا به صرع و ADHD ایفا می کنند یا خیر. این دو شرایط بیشتر از آن چه تصور می شود همراه با هم رخ می دهند.

محققین دانشگاه دوبلین به بررسی این مطلب پرداخته اند که نقشی که ژن Elfn1 و پروتئینی که تولید می کند،  در این بازی چیست. بنابراین این محققین با حذف  این ژن در موش ها به مطالعه عوراض ناشی از فقدان این ژن ها پرداختند.

اگرچه آناتومی کلی و الگوهای ارتباطی مغز طبیعی باقی ماند اما شواهد واضحی از تخریب عملکرد مغز در افراد فاقد Elfn1ایجادشد. در برخی افراد تشنج اتفاق افتاد و میزان وقوع آن بیشتر از میزان طبیعی در واحد زمان بود. همچنین به میزان زیادی بیش فعالی دیده شد و یک پاسخ غیر معمول به محرک آمفی­تامین نیز مشاهده شد.

نتایج این مطالعه به وضوح نشان داد که فقدان ژن Elfn1 مدارهای مغزی را تحت تاثیر قرار می دهد و چندین پیامد رفتاری را درپی خواهد داشت.


خدمات مرتبط با سایت
ردیفتیترتاریخ
1 کشف ژنتیکی جدید می تواند درک درست از ADHD را افزایش دهد ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۳ اسفند


نام :  
نظر شما :  
کد امنیتی:  
 
   


ویزیت دکتر کاظمی(مدیریت مرکز)

بازی درمانی ، رویش دوباره