خدمتی نوین و مؤثر در درمان کلیه مشکلات خلقی و رفتاری کودکان و بزرگسالان

سایت نوروفیدبک

تهران، خیابان پیروزی ، بین خیابان سوم و چهارم نیروی هوایی ، پلاک 125 ، ساختمان پزشکان ادیب ، طبقه سوم ،واحد 6 تلفن : 77478732
فلج مغزی ، تأخیر حرکتی

فلج مغزی

اگر کودک شما هنوز گردن نگرفته ، نمی نشیند یا حرکت نمی کند... عضلاتش سفت یا شل بوده تشنج میکند...
اختلال یادگیری

مشکلات یادگیری

اگر فرزند شما در نوشتن دیکته مشکل دارد، اگر متن کتاب را به سختی می خواند و یا در یادگیری ریاضی مشکل دارد...
اوتیسم

اوتیسم

اگر فرزند شماحرف نمی زند،اگر با شما و دیگران ارتباط برقرار نمی کند ...
مشکلات توجه و تمرکز

مشکلات توجه و تمرکز

اگر از حواس پرتی و عدم تمرکز فرزندتان رنج می برید،اگر کودک مدام بازی و فعالیت خود را تغییر می دهد، اگر کاری را تا آخر انجام نمی دهدو ...
دکتر اصغر کاظمی دکتری مشاوره و کارشناس کاردرمانی

دکتر اصغر کاظمی

مدیر کلینیک با بیش از 20 سال تجربه کار بالینی
آرشیو خدمات بازدید: 5534 کد مطلب: 307   | آمار بازدید: 5533

کشف راهی جدید برای درمان بیماری های عضلانی ژنتیکی

۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۳ اسفند ساعت 12:15

 

کشف راهی جدید برای درمان بیماری های عضلانی ژنتیکی

کشف راهی جدید برای درمان بیماری های عضلانی ژنتیکی
کشف نقش ژن Numb، به عنوان تنظیم کننده سلول های اقماری، می تواند این ژن را به عنوان هدفی موثر در درمان بیماری های عضلانی که در آن ها رشد مختل شده است معرفی کند.
 

به گزارش بنیان به نقل از medicalxpress، چندین دهه است که محققن به دنبال راهی برای درمان میوپاتی ها(مانند دیستروفی عضلانی و ALS) هستند. یک تیم متشکل از افرادی با مهارت های مختلف، موفق به ایجاد راهی برای درمان های ممکن برای این بیماری ها شده اند.

تحت شرایط طبیعی، عضلات افراد بر مبنای دستوراتی که با توجه به موقعیت شان دریافت می کنند، رشد می کنند یا آتروفی می شوند. از طرف دیگر در شرایط تروما یا میوپاتی ها، از دست رفتن عضلات به صورت حاد به افزایش سریع رشد ماهیچه ای احتیاج دارد. برخی مواقع این رشد سریع از طریق فعال سازی جمعیت هایی از سلول های بنیادی بالغ به نام سلول های اقماری صورت می گیرد.

محققین تصور می کنند درک این فرایند، گامی ضروری برای ایجاد درمان های موثر برای ترمیم عضلات است. به همین منظور این محققین نقش ژن Numb که تجزیه پروتئین ها را تنظیم می کند را در مورد مطالعه قرار دادند تا ببیننند این ژن چه نقشی را در افزایش رشد عضله ایفا می کند.

با توجه به پروتئین هایی که Numb مورد هدف قرار می دهند، آن ها تصور کردند که Numb در یک نقطه تصمیم گیری قرار دارد، یعنی جایی که تعیین می کند که سلول های اقماری ویژگی بنیادینگی شان را حفظ کنند یاتمایز یابند و یا به فیبر عضلانی تبدیل شوند.

اما اینک آن ها می دانند که در موشی که ژن Numb در آن جهش یافته بود، نقش دیگری برای این ژن وجود دارد. این محققین در یافتند که Numb ژن دیگری به نام میوستاتین را سرکوب می کند که ژنی است که رشد عضله را محدود می کند و موجب آتروفی عضلانی می شود.

این یافته می تواند، این ژن را هدفی ایده آل برای ساخت داروهای برای درمان فقدان عضله معرفی کند. این مطالعه ارتباط طبیعی بین دو فرایند مهم و البته مخالف با هم یعنی رشد و آتروفی را نشان داد و راهی جدید برای درمان بیماری های عضلانی باز کرد.

 


خدمات مرتبط با سایت
ردیفتیترتاریخ
1 کشف راهی جدید برای درمان بیماری های عضلانی ژنتیکی ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۳ اسفند


نام :  
نظر شما :  
کد امنیتی:  
 
   


ویزیت دکتر کاظمی(مدیریت مرکز)

انواع تست هوش

بازی درمانی ، رویش دوباره

نوروفیدبک ، انعکاس امید