خدمتی نوین و مؤثر در درمان کلیه مشکلات خلقی و رفتاری کودکان و بزرگسالان

سایت نوروفیدبک

تهران، خیابان پیروزی ، بین خیابان سوم و چهارم نیروی هوایی ، پلاک 125 ، ساختمان پزشکان ادیب ، طبقه سوم ،واحد 6 تلفن : 77478732
فلج مغزی ، تأخیر حرکتی

فلج مغزی

اگر کودک شما هنوز گردن نگرفته ، نمی نشیند یا حرکت نمی کند... عضلاتش سفت یا شل بوده تشنج میکند...
اختلال یادگیری

مشکلات یادگیری

اگر فرزند شما در نوشتن دیکته مشکل دارد، اگر متن کتاب را به سختی می خواند و یا در یادگیری ریاضی مشکل دارد...
اوتیسم

اوتیسم

اگر فرزند شماحرف نمی زند،اگر با شما و دیگران ارتباط برقرار نمی کند ...
مشکلات توجه و تمرکز

مشکلات توجه و تمرکز

اگر از حواس پرتی و عدم تمرکز فرزندتان رنج می برید،اگر کودک مدام بازی و فعالیت خود را تغییر می دهد، اگر کاری را تا آخر انجام نمی دهدو ...
دکتر اصغر کاظمی دکتری مشاوره و کارشناس کاردرمانی

دکتر اصغر کاظمی

مدیر کلینیک با بیش از 20 سال تجربه کار بالینی
آرشیو خدمات بازدید: 3500 کد مطلب: 258   | آمار بازدید: 3499

کشف بیومارکرهای جدید برای تشخیص بیماری عصبی اوتیسم

۱۳۹۳ دوشنبه ۱۱ اسفند ساعت 13:58

 

  کشف بیومارکرهای جدید برای تشخیص بیماری عصبی اوتیسم

کشف بیومارکرهای  جدید برای تشخیص بیماری عصبی  اوتیسم
محققان دانشگاه های  برزیل، اوپسالا و دانشکده پزشکی تهران گامی مهم در جهت توسعه روش تشخیصی سریع، ارزان برای بیاری اوتیسم برداشتند.
 
به گزارش بنیان به نقل از medicalxpress، در تحقیق مشترکی که توسط محققان دانشگاه  برزیل ٬ دانشگاه اوپسالا، در سوئد و دانشکده پزشکی تهران، ایران  انجام گرفت از طریق طیف سنجی جرمی پیشرفته٬ محققان موفق به یافتن  نشانگرهای زیستی امیدوار کننده ازحجم کمی از خون شدند. این مطالعه در مجله معتبر Nature Translational Psychiatry منتشر شده است.

امروزه بیومارکری برای  تشخیص اوتیسم وجود ندارد. بسیاری از بیماری ها به علت  تغییرات ایجاد شده درپروتئین در داخل و خارج سلول های بدن ایجاد می شود. با مطالعه الگوهای پروتئین موجود در بافت ها و مایعات بدن و نقشه برداری از این تغییرات می توان به اطلاعات مهمی در مورد علل بروز بیماری دست یافت. گاهی اوقات الگوهای پروتئینی همچنین می تواند به عنوان نشانگرهای زیستی برای تشخیص و یا به عنوان یک ابزار پیش بینی کننده در گسترش انواع  بیماری استفاده شود. در مطالعه حاضر دانشمندان الگوهای پروتئینی را در  اختلالات اوتیسم (ASD) مورد مطالعه قرار دادند.

به منظور شناسایی نشانگرهای زیستی بالقوه (پپتید یا پروتئین)، پژوهشگران  الکوی پروتئینی پلاسمای خون کودکان مبتلا به ASD را در مقایسه با گروه شاهد مورد تجزیه وتحلیل دقیق قرار دادند. با استفاده از روش طیف سنجی توده ای پیشرفته،advanced mass spectrometric  آنها موفق به  شناسایی عامل مکمل پروتئینی C3 شدند٬ که یک پپتید متشکل از قطعات پروتئینی و دارای عملکرد طبیعی در سیستم ایمنی بدن بود.

مطالعه بر روی نمونه های خون برروی گروه نسبتا محدودی از کودکان انجام گرفت، اما نتایج حاکی از پتانسیل بالای این  استراتژی تشخیصی  بود. نتایج این مطالعه نشان داد که  یک ارتباط مشخص بین این پروتئین و بیماری ASD، وجود دارد.
 پروفسور Jonas Bergquist از محققان دانشگاه اوپسالا می گوید:"امید است که این مجموعه جدید از نشانگرهای زیستی در نهایت به ابزار تشخیصی قابل اعتمادی در بیماری اوتیسم  تبدیل شود."

خدمات مرتبط با سایت
ردیفتیترتاریخ
1 کشف بیومارکرهای جدید برای تشخیص بیماری عصبی اوتیسم ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۱ اسفند


نام :  
نظر شما :  
کد امنیتی:  
 
   


ویزیت دکتر کاظمی(مدیریت مرکز)

انواع تست هوش

بازی درمانی ، رویش دوباره

نوروفیدبک ، انعکاس امید