خدمتی نوین و مؤثر در درمان کلیه مشکلات خلقی و رفتاری کودکان و بزرگسالان

سایت نوروفیدبک

تهران، خیابان پیروزی ، بین خیابان سوم و چهارم نیروی هوایی ، پلاک 125 ، ساختمان پزشکان ادیب ، طبقه سوم ،واحد 6 تلفن : 77478732
فلج مغزی ، تأخیر حرکتی

فلج مغزی

اگر کودک شما هنوز گردن نگرفته ، نمی نشیند یا حرکت نمی کند... عضلاتش سفت یا شل بوده تشنج میکند...
اختلال یادگیری

مشکلات یادگیری

اگر فرزند شما در نوشتن دیکته مشکل دارد، اگر متن کتاب را به سختی می خواند و یا در یادگیری ریاضی مشکل دارد...
اوتیسم

اوتیسم

اگر فرزند شماحرف نمی زند،اگر با شما و دیگران ارتباط برقرار نمی کند ...
مشکلات توجه و تمرکز

مشکلات توجه و تمرکز

اگر از حواس پرتی و عدم تمرکز فرزندتان رنج می برید،اگر کودک مدام بازی و فعالیت خود را تغییر می دهد، اگر کاری را تا آخر انجام نمی دهدو ...
دکتر اصغر کاظمی دکتری مشاوره و کارشناس کاردرمانی

دکتر اصغر کاظمی

مدیر کلینیک با بیش از 20 سال تجربه کار بالینی
آرشیو خدمات بازدید: 4642 کد مطلب: 251   | آمار بازدید: 4641

پیوند سلول های بنیادی موجب کاهش ناتوانی در افراد مبتلا به MS می شود

۱۳۹۳ دوشنبه ۲۷ بهمن ساعت 13:51

 

پیوند سلول های بنیادی موجب کاهش ناتوانی در افراد مبتلا به MS می شود

پیوند سلول های بنیادی موجب کاهش ناتوانی در افراد مبتلا به MS می شود
نتایج یک مطالعه اولیه نشان می دهد که بین بیمارانی با مولتیپل اسکلروزیس عود کننده- فروکش کننده با استفاده از پیوند سلول های بنیادی خون ساز تیمار شدند که منجر به بهبود ناتوانی ها و کیفیت زندگی آن ها شد.
 

به گزارش بنیان به نقل ازmedicalxpress، آمار نشان می دهد که 50درصد بیماران مبتلا به MS ظرف ده سال بعد از تشخیص بیماری قادر به کار کردن و در نهایت ظرف 25 سال نیز توانایی راه رفتن خود را از دست می دهند. این بیماری یک اختلال ایمنی در سیستم عصبی مرکزی است. پیوند سلول های بنیادی خونساز اوتولوگ یکی از اشکال سرکوب ایمنی است اما برخلاف داروهای سرکوب کننده با پایه ایمنی استاندارد، این سلول های بنیادی به جای سرکوب کردن بیشتر برای resetکردن سیستم ایمنی هستند.

در این مطالعه محققین به بررسی ارتباط بین سلول های بنیادی خونساز غیر میلوئیدی و ناتوانی های عصبی و سایر نتایج بالینی که بیمار را درگیر می کند پرداخته اند. نتایج مربوط به آنالیز اطلاعات مربوط به 145 بیمار بود که به طور میانگین دو سال و نیم تحت نظر بودند. نتایج حاکی از بهبود ناتوانی های فردی در 50 درصد بیماران بود. بیمارانی که این سلول های بنیادی خونساز را دریافت کردند دارای بهبودی در عملکرد فیزیکی، عملکرد شناختی و کیفیت زندگی شان بودند. همچنین مشاهدات MRI نشان داد که شدت برخی علایم بالینی مانند حجم آسیب های مغزی در این بیماران پایین آمده است.  یکی دیگر از نکاتی که در این مطالعه به آن اشاره شده است این است که در زمان درمان، میزان پیشرفت بیماری و نحوه گزینش فرد بیمار بسیار مهم است.

 

خدمات مرتبط با سایت


نام :  
نظر شما :  
کد امنیتی:  
 
   


ویزیت دکتر کاظمی(مدیریت مرکز)

بازی درمانی ، رویش دوباره