خدمتی نوین و مؤثر در درمان کلیه مشکلات خلقی و رفتاری کودکان و بزرگسالان

سایت نوروفیدبک

تهران، خیابان پیروزی ، بین خیابان سوم و چهارم نیروی هوایی ، پلاک 125 ، ساختمان پزشکان ادیب ، طبقه سوم ،واحد 6 تلفن : 77478732
فلج مغزی ، تأخیر حرکتی

فلج مغزی

اگر کودک شما هنوز گردن نگرفته ، نمی نشیند یا حرکت نمی کند... عضلاتش سفت یا شل بوده تشنج میکند...
اختلال یادگیری

مشکلات یادگیری

اگر فرزند شما در نوشتن دیکته مشکل دارد، اگر متن کتاب را به سختی می خواند و یا در یادگیری ریاضی مشکل دارد...
اوتیسم

اوتیسم

اگر فرزند شماحرف نمی زند،اگر با شما و دیگران ارتباط برقرار نمی کند ...
مشکلات توجه و تمرکز

مشکلات توجه و تمرکز

اگر از حواس پرتی و عدم تمرکز فرزندتان رنج می برید،اگر کودک مدام بازی و فعالیت خود را تغییر می دهد، اگر کاری را تا آخر انجام نمی دهدو ...
دکتر اصغر کاظمی دکتری مشاوره و کارشناس کاردرمانی

دکتر اصغر کاظمی

مدیر کلینیک با بیش از 20 سال تجربه کار بالینی
آرشیو خدمات بازدید: 3523 کد مطلب: 273   | آمار بازدید: 3522

۱۰۰ هزار بیمار اوتیسم شناخته‌نشده داریم

۱۳۹۳ دوشنبه ۱۱ اسفند ساعت 14:45

 رئیس بیمارستان توانبخشی نورافشار خبر داد

۱۰۰ هزار بیمار اوتیسم شناخته‌نشده داریم

۱۰۰ هزار بیمار اوتیسم شناخته‌نشده داریم
رئیس بیمارستان توانبخشی نورافشار با هشدار در مورد شیوع بیماری اوتیسم میان کودکان از راه‌اندازی مرکز فوق‌تخصصی این بیماری در بیمارستان نورافشار خبر داد.
 
به گزارش بنیان، رامین کردی رئیس بیمارستان توانبخشی نورافشار در نشست خبری که به مناسبت جشنواره سلامت دانش‌آموزی برگزار شد، در مورد شیوع بیماری اوتیسم در کشور هشدار داد.
 
وی با بیان اینکه هم‌اکنون 2 تا 3 هزار بیمار مبتلا به اوتیسم در کشور شناسایی شده است، گفت: با توجه به اینکه آمار جهانی این بیماری یک تا 1.5درصد است، حدس می‌زنیم که تعداد 100 هزار نفر به اوتیسم مبتلا باشند که هنوز شناسایی نشده است.
 
رئیس بیمارستان توانبخشی نورافشار افزود: با توجه به شیوع این بیماری و بالا بودن هزینه‌های درمان آن مرکز فوق تخصصی اوتیسم در بیمارستان وقفی نورافشار راه‌اندازی می‌شود.
 
به گفته وی و به نقل از فارس هزینه‌های بالای درمان کودکان استثنایی موجب شده است که تعداد زیادی از خانواده‌های درگیر با مشکلات مالی شدید روبه‌رو شوند. بنابراین رئیس بیمارستان توانبخشی نورافشار از مسئولان نظام سلامت خواست تا توجه خاصی به کودکان استثنایی داشته باشند.
 
آن طور که رامین کردی می‌گوید، هزینه درمان یک بیمار مبتلا به اوتیسم حداقل چیزی معادل 100 میلیون تومان هزینه خواهد داشت و از آنجا که خانواده‌های زیادی توان پرداخت این مبلغ را ندارند، بیمار اوتیسم بدون حل مشکل وارد جامعه شده و با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو می‌شود.
 
کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم، در ارتباطات کلامی و غیر کلامی، تعاملات اجتماعی و فعالیت‌های مربوط به بازی، مشکل دارند. این اختلال، ارتباط با دیگران و دنیای خارج را برای آنان دشوار می‌سازد.
 
کردی همچنین از ارائه خدمات تخصصی اوتیسم در جشنواره سلامت دانش‌آموزی که از اول تا هفتم اردیبهشت در برج میلاد برگزار می‌شود، خبر داد.

خدمات مرتبط با سایت
ردیفتیترتاریخ
1 ۱۰۰ هزار بیمار اوتیسم شناخته‌نشده داریم ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۱ اسفند


نام :  
نظر شما :  
کد امنیتی:  
 
   


ویزیت دکتر کاظمی(مدیریت مرکز)

انواع تست هوش

بازی درمانی ، رویش دوباره

نوروفیدبک ، انعکاس امید