خدمتی نوین و مؤثر در درمان کلیه مشکلات خلقی و رفتاری کودکان و بزرگسالان

سایت نوروفیدبک

تهران، خیابان پیروزی ، بین خیابان سوم و چهارم نیروی هوایی ، پلاک 125 ، ساختمان پزشکان ادیب ، طبقه سوم ،واحد 6 تلفن : 77478732
فلج مغزی ، تأخیر حرکتی

فلج مغزی

اگر کودک شما هنوز گردن نگرفته ، نمی نشیند یا حرکت نمی کند... عضلاتش سفت یا شل بوده تشنج میکند...
اختلال یادگیری

مشکلات یادگیری

اگر فرزند شما در نوشتن دیکته مشکل دارد، اگر متن کتاب را به سختی می خواند و یا در یادگیری ریاضی مشکل دارد...
اوتیسم

اوتیسم

اگر فرزند شماحرف نمی زند،اگر با شما و دیگران ارتباط برقرار نمی کند ...
مشکلات توجه و تمرکز

مشکلات توجه و تمرکز

اگر از حواس پرتی و عدم تمرکز فرزندتان رنج می برید،اگر کودک مدام بازی و فعالیت خود را تغییر می دهد، اگر کاری را تا آخر انجام نمی دهدو ...
دکتر اصغر کاظمی دکتری مشاوره و کارشناس کاردرمانی

دکتر اصغر کاظمی

مدیر کلینیک با بیش از 20 سال تجربه کار بالینی
آرشیو خدمات بازدید: 3599 کد مطلب: 293   | آمار بازدید: 3598

موفقیت دانشمندان در درمان ضایعه فلج مغزی با سلول‌های بنیادی بندناف

۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۳ اسفند ساعت 10:44

 

موفقیت دانشمندان در درمان ضایعه فلج مغزی با سلول‌های بنیادی بندناف

موفقیت دانشمندان در درمان ضایعه فلج مغزی با سلول‌های بنیادی بندناف
دانشمندان آلمانی از درمان موفقیت‌آمیز یک کودک مبتلا به فلج مغزی با کمک سلول‌های بنیادی بندناف خبر دادند.
 
به گزارش بنیان به نقل از ایسنا، محققان بیمارستان بوخوم آلمان با استفاده از سلول های بنیادی که از خون بند ناف در بدو تولد گرفته شده بود، کودک دو ساله ای را که بدلیل فلج مغزی در وضعیت زندگی نباتی قرار داشت، به زندگی طبیعی بازگرداند.
 
این کودک دو ساله که نام وی اعلام نشده است، در نوامبر 2008 میلادی در اثر ایست قلبی، دچار فلج مغزی (cerebral palsy)‌ و به تبع آن بروز صدمات جدی به مغز شد که وی را در مرحله زندگی نباتی قرار داد.
 
دکتر «آرنه یانسن» از پزشکان معالج وی تأکید می کند: در شرایطی که پزشکان امید کمی به بهبود این کودک داشتند، والدین وی خواستار درمان فرزندشان با استفاده از سلول های بنیادی خون بند ناف شدند.
 
حدود 9 هفته پس از آسیب مغزی، در ژانویه 2009 این کودک تحت درمان با سلول های بنیادی قرار گرفت و روند بهبود بیمار در دوره های دو، پنچ، 12، 24، 30 و 40 ماه پس از درمان بدقت مورد ارزیابی قرار گرفت.
 
شانس درمان چنین صدمات مغزی تنها حدود شش درصد است، اما دو ماه پس از درمان با سلول های بنیادی، اسپاسم عضلانی بطور قابل ملاحظه ای کاهش یافت.
 
پس از گذشت 40 ماه از این شیوه نوین درمانی، روند بهبود بسیار خوب توصیف شده و کودک قادر به راه رفتن با کمک دیگران، غذا خوردن بصورت مستقل، صحبت کردن، خندیدن و ساخت جملات چهار کلمه ای است.
 
درمان های توانبخشی کودک همچنان ادامه دارد، اما هنوز مشخص نیست که چه میزان از صدمات مغزی با کمک این روش درمانی قابل بهبود است؛ آزمایش های صورت گرفته روی حیوانات نشان می دهد، سلول های بنیادی قادر به حرکت بسمت بافت آسیب دیده مغزی و ترمیم آن هستند.
 
در ماه مارس 2013 مطالعه تکمیلی در کره جنوبی بر روی 100 کودک انجام شد و پزشکان از درمان کودکان مبتلا به فلج مغزی با استفاده از خون بند ناف آلوژنیک برای نخستین بار خبر دادند.
 
دکتر «یانسن» خاطر نشان می کند: نتایج بدست آمده در شیوه درمانی این کودک در کنار تحقیقات محققان کره ای، شک و تردیدهای موجود در خصوص اثربخشی درمان با سلول های بنیادی خون بندناف را از بین می برد.
 
نتایج دستاورد پزشکان بیمارستان بوخوم آلمان در مجله Case Reports in Transplantation منتشر شده است.
 

خدمات مرتبط با سایت


نام :  
نظر شما :  
کد امنیتی:  
 
   


ویزیت دکتر کاظمی(مدیریت مرکز)

انواع تست هوش

بازی درمانی ، رویش دوباره

نوروفیدبک ، انعکاس امید