خدمتی نوین و مؤثر در درمان کلیه مشکلات خلقی و رفتاری کودکان و بزرگسالان

سایت نوروفیدبک

تهران، خیابان پیروزی ، بین خیابان سوم و چهارم نیروی هوایی ، پلاک 125 ، ساختمان پزشکان ادیب ، طبقه سوم ،واحد 6 تلفن : 77478732
فلج مغزی ، تأخیر حرکتی

فلج مغزی

اگر کودک شما هنوز گردن نگرفته ، نمی نشیند یا حرکت نمی کند... عضلاتش سفت یا شل بوده تشنج میکند...
اختلال یادگیری

مشکلات یادگیری

اگر فرزند شما در نوشتن دیکته مشکل دارد، اگر متن کتاب را به سختی می خواند و یا در یادگیری ریاضی مشکل دارد...
اوتیسم

اوتیسم

اگر فرزند شماحرف نمی زند،اگر با شما و دیگران ارتباط برقرار نمی کند ...
مشکلات توجه و تمرکز

مشکلات توجه و تمرکز

اگر از حواس پرتی و عدم تمرکز فرزندتان رنج می برید،اگر کودک مدام بازی و فعالیت خود را تغییر می دهد، اگر کاری را تا آخر انجام نمی دهدو ...
دکتر اصغر کاظمی دکتری مشاوره و کارشناس کاردرمانی

دکتر اصغر کاظمی

مدیر کلینیک با بیش از 20 سال تجربه کار بالینی
آرشیو خدمات بازدید: 3619 کد مطلب: 257   | آمار بازدید: 3618

دو ژن مرتبط با اضطراب و اختلال رفتار در موش شناسایی شد

۱۳۹۳ دوشنبه ۱۱ اسفند ساعت 13:47

 

دو ژن مرتبط با اضطراب و اختلال رفتار در موش شناسایی شد

دو ژن مرتبط با اضطراب و اختلال رفتار در موش شناسایی شد
محققان دانشگاه  Baylor در گزارشی که در مجله Nature Genetics به چاپ رسیده است عنوان کردند: اضطراب و مسائل رفتاری با پروتئین اضافی MeCP2 که ناشی از بیان بالای دو ژن CRH و Oprm1  است مرتبط می باشد. این ممکن است راهی برای درمان این مشکلات در بیماران با مقادیر بالای این پروتئین باشد.
 
به گزارش بنیان به نقل ازmedicalxpress؛ هنگامی که پروتئین MeCP2 وجود ندارد و یا ناقص است ، دختران دچار سندرم اختلال عصبی Rett در اوایل زندگی خود می شوند. مقادیر بیش از حد این پروتئین نیزکه اخیرا به عنوان سندرم تکثیر MeCP2 شناسایی شده است ، معمولا بر پسران  اثر دارد و ممکن است پسران این ژن را از مادر خود به ارث ببرند. درهر دو مورد ، اضطراب و نقص های رفتار اجتماعی در افراد مبتلا به این بیماری ، همراه با مشکلات حرکتی و نقص های شناختی وجود دارد.
دکترRodney Samaco گفت: "ما برای اولین بارمدل موشی سندرم تکثیر MeCP2 را شناسایی کردیم، سپس افرادی با این اختلال را درکلینیک یافتیم. ما دریافتیم که MeCP2 درواقع عمده ترین عامل در فنوتیپ این بیماران است. در حال حاضرما دو ژن درگیر دراین سندرم را شناسایی کردیم که ممکن است برای توسعه درمان بیماران مفید باشد.
دکترSamaco گفت: درموش تکثیر سطح MeCP2 باعث اضطراب و رفتارشبه اوتیسم شده و بیان چند صد ژن را تغییرمی دهد. از این تعداد ، دو ژن  CRH و Oprm1 ، در رفتار اجتماعی و اضطراب دخیل هستند.
زمانی که ما سطح CRH را کاهش دادیم، شاهد کاهش اضطراب بودیم و کاهش سطح Oprm1 سبب بهبود رفتار اجتماعی شد. 
این یافته ها نشان می دهد که به جای تلاش برای تنظیم سطح پروتئین MeCP2 ، افزایش سرعت بیان ژن هایی که این پروتئین را تحت تاثیر قرارمی دهند ، ، می تواند علائم اختلالات MeCP2 را تغییر دهد.
در واقع ، Samaco با کاهش سطح  پروتئینی که گیرنده سلولی CRH است، چه از طریق مولکولی وچه استفاده از دارو نشان داد که میزان اضطراب کاهش یافت. این امر می تواند یکی دیگر ازابزارهای مقابله با اضطراب ناشی از سندرم تکثیررا فراهم کند.

خدمات مرتبط با سایت
ردیفتیترتاریخ
1 دو ژن مرتبط با اضطراب و اختلال رفتار در موش شناسایی شد ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۱ اسفند


نام :  
نظر شما :  
کد امنیتی:  
 
   


ویزیت دکتر کاظمی(مدیریت مرکز)

انواع تست هوش

بازی درمانی ، رویش دوباره

نوروفیدبک ، انعکاس امید