خدمتی نوین و مؤثر در درمان کلیه مشکلات خلقی و رفتاری کودکان و بزرگسالان

سایت نوروفیدبک

تهران، خیابان پیروزی ، بین خیابان سوم و چهارم نیروی هوایی ، پلاک 125 ، ساختمان پزشکان ادیب ، طبقه سوم ،واحد 6 تلفن : 77478732
فلج مغزی ، تأخیر حرکتی

فلج مغزی

اگر کودک شما هنوز گردن نگرفته ، نمی نشیند یا حرکت نمی کند... عضلاتش سفت یا شل بوده تشنج میکند...
اختلال یادگیری

مشکلات یادگیری

اگر فرزند شما در نوشتن دیکته مشکل دارد، اگر متن کتاب را به سختی می خواند و یا در یادگیری ریاضی مشکل دارد...
اوتیسم

اوتیسم

اگر فرزند شماحرف نمی زند،اگر با شما و دیگران ارتباط برقرار نمی کند ...
مشکلات توجه و تمرکز

مشکلات توجه و تمرکز

اگر از حواس پرتی و عدم تمرکز فرزندتان رنج می برید،اگر کودک مدام بازی و فعالیت خود را تغییر می دهد، اگر کاری را تا آخر انجام نمی دهدو ...
دکتر اصغر کاظمی دکتری مشاوره و کارشناس کاردرمانی

دکتر اصغر کاظمی

مدیر کلینیک با بیش از 20 سال تجربه کار بالینی
آرشیو خدمات بازدید: 4369 کد مطلب: 287   | آمار بازدید: 4368

فقدان ژنی درمرکز تصمیم گیری مغز با بیماری اوتیسم مرتبط است

۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۳ اسفند ساعت 10:19

 

فقدان ژنی درمرکز تصمیم گیری مغز با بیماری اوتیسم مرتبط است


به گزارش بنیان به نقل از medindia، مطالعه جدیدی توسط محققان دانشگاه Yale ، الگوی تکامل یافته ازفعالیت های ژنی را درمراکز تصمیم گیری و زبان آموزی مغز انسان نشان دادند که در نوعی ازاختلال اوتیسم از بین رفته است.
محققان تغییرات تکاملی را شناسایی کردند که منجر به فعال شدن ژن NOS1 به طور خاص در بخش هایی از مغز درحال تکامل انسان می شود که مراکز مربوط به گفتار و تصمیم گیری را تشکیل می دهند.
 
Sestan Nenad، استادیارنوروبیولوژی درموسسه کاولی دانشگاه Yale و نویسنده ارشد این مقاله، گفت: مکانیسم های تکاملی مشابهی که ممکن است استعداد توانایی های شناختی شگفت انگیز را به ما دهد، همچنین می تواند ما را مستعد ابتلا به اختلالات روانی مثل اوتیسم کند.
 این یافته ها در نشریه Cell ارائه شده است.
Kenneth Kwan ، نویسنده مطالعه و سایرهمکارانش تغییرات تکاملی را شناسایی کردند که منجر به فعال شدن ژن NOS1 به طور خاص در بخش هایی از مغز درحال تکامل انسان می شود که مراکز مربوط به گفتار و تصمیم گیری را تشکیل می دهند. این الگو از فعالیت NOS1 توسط پروتئینی به نام FMRP کنترل می شود ، در سندرم X شکننده( یک اختلال ناشی از نقص ژنتیکی کروموزوم X ) تولید FMRP مختل شده است. سندرم X شکننده که نوعی ناتوانی فکری ارثی پیشرونده است که از شایع ترین علت های اوتیسم نیز می باشد. از دست دادن فعالیت NOS1 ممکن است در بسیاری از نقص های شناختی که افراد مبتلا به سندرم X شکننده از آن رنج می برند ، از قبیل ضریب هوشی پایین تر، کمبود توجه و تاخیر درگفتار و زبان نقش داشته باشد.
الگوی فعالیت NOS1 در این مراکز مغزی درمغز در حال تکوین موش رخ نمی دهد این نشان می دهد که سازگاری تکاملی اخیر احتمالا در ارتباطات مدارهای عصبی برای توانایی های بالاتر شناختی مهم است. این مطالعه همچنین دیدگاه هایی را درمورد اینکه چگونه نقص های ژنتیکی در ابتدای تکوین، می تواند منجر به اختلالاتی مانند اوتیسم شود که علائم آن پس از تولد ظاهر می شود، فراهم می کند.

خدمات مرتبط با سایت
ردیفتیترتاریخ
1 فقدان ژنی درمرکز تصمیم گیری مغز با بیماری اوتیسم مرتبط است ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۳ اسفند


نام :  
نظر شما :  
کد امنیتی:  
 
   


ویزیت دکتر کاظمی(مدیریت مرکز)

انواع تست هوش

بازی درمانی ، رویش دوباره

نوروفیدبک ، انعکاس امید