خدمتی نوین و مؤثر در درمان کلیه مشکلات خلقی و رفتاری کودکان و بزرگسالان

سایت نوروفیدبک

تهران، خیابان پیروزی ، بین خیابان سوم و چهارم نیروی هوایی ، پلاک 125 ، ساختمان پزشکان ادیب ، طبقه سوم ،واحد 6 تلفن : 77478732
فلج مغزی ، تأخیر حرکتی

فلج مغزی

اگر کودک شما هنوز گردن نگرفته ، نمی نشیند یا حرکت نمی کند... عضلاتش سفت یا شل بوده تشنج میکند...
اختلال یادگیری

مشکلات یادگیری

اگر فرزند شما در نوشتن دیکته مشکل دارد، اگر متن کتاب را به سختی می خواند و یا در یادگیری ریاضی مشکل دارد...
اوتیسم

اوتیسم

اگر فرزند شماحرف نمی زند،اگر با شما و دیگران ارتباط برقرار نمی کند ...
مشکلات توجه و تمرکز

مشکلات توجه و تمرکز

اگر از حواس پرتی و عدم تمرکز فرزندتان رنج می برید،اگر کودک مدام بازی و فعالیت خود را تغییر می دهد، اگر کاری را تا آخر انجام نمی دهدو ...
دکتر اصغر کاظمی دکتری مشاوره و کارشناس کاردرمانی

دکتر اصغر کاظمی

مدیر کلینیک با بیش از 20 سال تجربه کار بالینی
آرشیو خدمات بازدید: 3800 کد مطلب: 291   | آمار بازدید: 3799

طرح سلول درمانی بیماران دوشنی متوقف شد

۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۳ اسفند ساعت 10:39

 دکتر لیلا عرب

طرح سلول درمانی بیماران دوشنی متوقف شد

طرح سلول درمانی بیماران دوشنی متوقف شد
طرح سلول درمانی بیماران دیستروفی عضلانی دوشنی که از یک سال و نیم پیش آغاز شده بود به خاطرنبودن بودجه لازم برای خرید آنتی بادی های CD133 متوقف شد.
 
دکتر لیلا عرب مسئول گروه سلول‌درمانی بیماری‌های مغز و اعصاب پژوهشگاه رویان در گفتگو با بنیان اظهار داشت: برای اجرای طرح تحقیقاتی سلول درمانی بیماران دوشنی نیاز به آنتی بادی های CD 133 است که متاسفانه در حال حاضر دسترسی به آن مقدور نیست.
 
وی افزود: دسترسی نداشتن به این آنتی بادی ها، به معنای گران شدن بیش از اندازه آن ها و نبود بودجه لازم برای خرید آنهاست به همین خاطر نمی توانیم این طرح های تحقیقاتی را ادامه دهیم.
 
این پزشک متخصص با اشاره به این که برای تامین بودجه در این بخش از صندوق پژوهشگران و ستاد ریاست جمهوری هم در خواست کمک کرده ایم، تاکید کرد: متاسفانه تا به امروز نه تنها هیچ بودجه ای برای خرید این آنتی بادی ها دریافت نکرده ایم بلکه پاسخ روشنی هم از این نهادها به ما نرسیده است.
 
عرب با تاکید بر این که این طرح در همان مرحله نخست باقی ماند ، خاطر نشان کرد: برای اجرای این طرح سه موش خریداری شد و به دو موش سلول های CD133  تزریق شد و به نتایج قابل قبولی هم رسیدیم. اما این آزمایش نیاز به تکرار داشت و برای مرحله دوم نیاز به آنتی بادی های CD133  داشتیم اما بودجه ای برای خرید آنها نداشتیم و این طرح در همان مرحله باقی ماند. 
بیماری بکر، همان دیستروفی است
او با اشاره به این که بیماری بکر، همان دیستروفی است اما این بیماران وضعیت بهتری نسبت به دوشنی ها دارند، بیان کرد: برای سلول درمانی بیماران بکرهم سلول های مناسب CD 133 عضله است که نیازمند همان آنتی بادی ها هستند و برای این گروه از بیماران نیز هیچ اقدامی صورت نگرفته و تا تامین نشدن بودجه همچنان متوقف است.
 
وی در خاتمه گفت: امیدواریم از سوی خیرین یا دولت هزینه ای برای این طرح های تحقیقاتی در نظر گرفته شود تا بتوانیم آنتی بادی ها را خریداری کنیم. در غیر این صورت طرح سلول درمانی بیماری های فلج مغزی ، دوشن و بکر همچنان متوقف خواهد ماند. 
لازم به ذکر است، شایع‌ترین و شدیدترین نوع از بیماری‌های دیستروفی ماهیچه‌ای از گونه (X پیوند یافته) و ژنتیکی است. از عوارض اصلی این بیماری تحلیل و نابودی ماهیچه‌های ارادی (که در کنترل بدن نقش حیاتی دارند) است که در مواقع شدید نهایتاً منجر به عدم توانایی در راه رفتن ،۹۶% معلولیت، مشکلات تنفسی و مرگ می شود.
 

خدمات مرتبط با سایت
ردیفتیترتاریخ
1 طرح سلول درمانی بیماران دوشنی متوقف شد ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۳ اسفند


نام :  
نظر شما :  
کد امنیتی:  
 
   


ویزیت دکتر کاظمی(مدیریت مرکز)

انواع تست هوش

بازی درمانی ، رویش دوباره

نوروفیدبک ، انعکاس امید