خدمتی نوین و مؤثر در درمان کلیه مشکلات خلقی و رفتاری کودکان و بزرگسالان

سایت نوروفیدبک

تهران، خیابان پیروزی ، بین خیابان سوم و چهارم نیروی هوایی ، پلاک 125 ، ساختمان پزشکان ادیب ، طبقه سوم ،واحد 6 تلفن : 77478732
فلج مغزی ، تأخیر حرکتی

فلج مغزی

اگر کودک شما هنوز گردن نگرفته ، نمی نشیند یا حرکت نمی کند... عضلاتش سفت یا شل بوده تشنج میکند...
اختلال یادگیری

مشکلات یادگیری

اگر فرزند شما در نوشتن دیکته مشکل دارد، اگر متن کتاب را به سختی می خواند و یا در یادگیری ریاضی مشکل دارد...
اوتیسم

اوتیسم

اگر فرزند شماحرف نمی زند،اگر با شما و دیگران ارتباط برقرار نمی کند ...
مشکلات توجه و تمرکز

مشکلات توجه و تمرکز

اگر از حواس پرتی و عدم تمرکز فرزندتان رنج می برید،اگر کودک مدام بازی و فعالیت خود را تغییر می دهد، اگر کاری را تا آخر انجام نمی دهدو ...
دکتر اصغر کاظمی دکتری مشاوره و کارشناس کاردرمانی

دکتر اصغر کاظمی

مدیر کلینیک با بیش از 20 سال تجربه کار بالینی
آرشیو خدمات بازدید: 3687 کد مطلب: 274   | آمار بازدید: 3686

زیست شناسان راه را برای بهبود درمان های صرع هموار کرده اند

۱۳۹۳ دوشنبه ۱۱ اسفند ساعت 14:47

 

زیست شناسان راه را برای بهبود درمان های صرع هموار کرده اند

زیست شناسان راه را برای بهبود درمان های صرع هموار کرده اند
زیست شناسان دانشگاه تورنتو در بررسی سلول های تنظیم کننده عملکرد مغزی، یکسری از واسطه ها را شناسایی کرده اند که عملکردشان در بیماری هایی مانند صرع و شیزوفرنی کلیدی است. این کشف می تواند گامی مهم در بهبود درمان های موجود برای این بیماری ها باشد.
 

به گزارش بنیان به نقل ازsciencedaily، نورون های موجود در مغز از طریق سیناپس ها با نورون های دیگر ارتباط برقرار می کنند و این ارتباط می تواند بازدارنده یا تحریک کننده باشد. عدم توازن بین تحریک و مهار می تواند موجب عملکرد نامناسب مغزی و ایجاد تشنج شود. این محققین کمپلکس پروتئینی کلیدی را شناسایی کرده اند که می تواند این تعادل را در سطح سلولی تنظیم کند.

این کمپلکس حاصل ترکیب سه پروتئین کلیدی KCC2، Neto2 و GliK2 است که برای ارتباطات سیناپسی مهاری یا تحریکی ضروری هستند. کشف کمپلکس بودن این سه پروتئین بسیار مهم است زیرا پیش از این تصور می شد که KCC2 و GluK2 در بخش های سلولی جداگانه ای قرار دارند و مستقل از یکدیگر عمل می کنند.

این یافته که این پروتئین ها همگی به صورت مستقیم با یکدیگر برهمکنش می کنند و عملکرد یکدیگر را تنظیم می کنند برای اولین بار نشان داده شده است و به نظر می رسد که آن ها می توانند تعادل مهاری یا تحریکی بین خود نورون ها را تنظیم کنند.

محققین برای نشان دادن این مطلب از تکنیکی به نام سیستم ژلی حساس یا blue native page استفاده کردند. این فرایند شرایط بیوشیمیایی لازم برای حفظ کمپلکس های پروتئینی نرمال موجود در نورون ها را ارائه می دهد. این تکنیک blue native page دارای مزیت های بیشتری در مقایسه با الکتروفورز استاندارد است.

این نتایج نشان می دهد که این پروتئین هامی توانند به وسیله داروها هدف قرار داده شوند تا عدم تعادلی که طی اختلالات نورولوژیک مانند صرع یا اوتیسم رخ داده است را مجددا تنظیم کنند.

 

خدمات مرتبط با سایت


نام :  
نظر شما :  
کد امنیتی:  
 
   


ویزیت دکتر کاظمی(مدیریت مرکز)

انواع تست هوش

بازی درمانی ، رویش دوباره

نوروفیدبک ، انعکاس امید