خدمتی نوین و مؤثر در درمان کلیه مشکلات خلقی و رفتاری کودکان و بزرگسالان

سایت نوروفیدبک

تهران، خیابان پیروزی ، بین خیابان سوم و چهارم نیروی هوایی ، پلاک 125 ، ساختمان پزشکان ادیب ، طبقه سوم ،واحد 6 تلفن : 77478732
فلج مغزی ، تأخیر حرکتی

فلج مغزی

اگر کودک شما هنوز گردن نگرفته ، نمی نشیند یا حرکت نمی کند... عضلاتش سفت یا شل بوده تشنج میکند...
اختلال یادگیری

مشکلات یادگیری

اگر فرزند شما در نوشتن دیکته مشکل دارد، اگر متن کتاب را به سختی می خواند و یا در یادگیری ریاضی مشکل دارد...
اوتیسم

اوتیسم

اگر فرزند شماحرف نمی زند،اگر با شما و دیگران ارتباط برقرار نمی کند ...
مشکلات توجه و تمرکز

مشکلات توجه و تمرکز

اگر از حواس پرتی و عدم تمرکز فرزندتان رنج می برید،اگر کودک مدام بازی و فعالیت خود را تغییر می دهد، اگر کاری را تا آخر انجام نمی دهدو ...
دکتر اصغر کاظمی دکتری مشاوره و کارشناس کاردرمانی

دکتر اصغر کاظمی

مدیر کلینیک با بیش از 20 سال تجربه کار بالینی
آرشیو خدمات بازدید: 5267 کد مطلب: 297   | آمار بازدید: 5266

درمان پسرمبتلا به فلج مغزی با کمک سلولهای بنیادی خون بندناف

۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۳ اسفند ساعت 11:03

 

درمان پسرمبتلا به فلج مغزی با کمک سلولهای بنیادی خون بندناف

درمان پسرمبتلا به فلج مغزی با کمک سلولهای بنیادی خون بندناف
یک پسر جوان ناامید پس از دریافت تزریق سلول های بنیادی خون بند ناف خود، هم اکنون می تواند روی پای خود ایستاده و حتی چندین گام بردارد و می تواند در سراسر مزرعه خود با واکر راه برود.
 

به گزارش بنیان به نقل از Baltimore.cbslocal.com ، معجزه سلولهای بنیادی زندگی یک پسر کوچک را تغییر داد.Xander McKinley ، نوزادی زیبا، اما با مشکلات فراوان بود. او نمی توانست غذا بخورد و یا خوب بخوابد و تا دو سالگی نمی توانست راه برود و یا حتی بخزد.  Xander مبتلا به فلج مغزی بود که در آن عملکرد حرکتی بدن مختل می شود. مادر او جنیفرمی گوید: "ما فکر می کردیم که او هرگز قادر به راه رفتن نخواهد شد و این بسیاردردآور بود.

 
آن پسر جوان ناامید پس از دریافت تزریق سلول های بنیادی خون بند ناف خود، هم اکنون می تواند روی پای خود ایستاده و حتی چندین گام بردارد و می تواند در سراسر مزرعه خود با واکر راه برود. او حتی می تواند برای اولین بار درزندگی، از پله ها بالا برود. همه اینها به این دلیل ممکن شد که پدر و مادر Xander تصمیم به ذخیره خون بند ناف او درهنگام تولد گرفتند. آنها هرگز تصور نمی کردند که چند سال بعد این تصمیم آنها زندگی فرزندشان را تغییر دهد. پزشکان بر این باورند این تحول شگفت انگیز ناشی از سلول های بنیادی استخراج شده از خون بند ناف  Xander است. پس از تزریق خون بند ناف، سلول های بنیادی آن بدن Xander را ترمیم کردند.
 
 دکتر Frances Verter  راهنمای این پدرومادر به بانک خون بند ناف بوده است. دکتر Verter گفت: ما باید سطح آگاهی مردم را افزایش دهیم. ذخیره سازی خون بند ناف گزینه ای است که بسیاری از والدین به آن آگاه نیستند، اما بعضی ها فکر می کنند که این ذخیره سازی باید تبدیل به روالی معمول برای استفاده در آینده  شود. او گفت:" هدف نهایی این است که همگان خون بند ناف نوزاد خود را ذخیره کنند.
 
محققان در حال مطالعه چگونگی استفاده خون بند ناف برای درمان آسیب های مغزی، دیابت، ناراحتی های قلبی، سرطان و کاهش شنوایی در آینده هستند. تعداد بسیار کمی از پدران و مادران خون بند ناف نوزادان خود را در cord blood registry ذخیره کرده اند. جنیفرمی گوید: من بسیارآن را توصیه می کنم زیرا هرگز نمی دانید چه اتفاقی درآینده خواهد افتاد. در حال حاضر Xander درحال درمان فیزیکی فعال کردن ماهیچه ها است و چشم انداز او امیدوارکننده است. خون بند ناف را می توان به صورت خصوصی و یا اهدا شده به یک بانک دولتی ذخیره کرد.
 

خدمات مرتبط با سایت
ردیفتیترتاریخ
1 درمان پسرمبتلا به فلج مغزی با کمک سلولهای بنیادی خون بندناف ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۳ اسفند


نام :  
نظر شما :  
کد امنیتی:  
 
   


ویزیت دکتر کاظمی(مدیریت مرکز)

بازی درمانی ، رویش دوباره