خدمتی نوین و مؤثر در درمان کلیه مشکلات خلقی و رفتاری کودکان و بزرگسالان

سایت نوروفیدبک

تهران، خیابان پیروزی ، بین خیابان سوم و چهارم نیروی هوایی ، پلاک 125 ، ساختمان پزشکان ادیب ، طبقه سوم ،واحد 6 تلفن : 77478732
فلج مغزی ، تأخیر حرکتی

فلج مغزی

اگر کودک شما هنوز گردن نگرفته ، نمی نشیند یا حرکت نمی کند... عضلاتش سفت یا شل بوده تشنج میکند...
اختلال یادگیری

مشکلات یادگیری

اگر فرزند شما در نوشتن دیکته مشکل دارد، اگر متن کتاب را به سختی می خواند و یا در یادگیری ریاضی مشکل دارد...
اوتیسم

اوتیسم

اگر فرزند شماحرف نمی زند،اگر با شما و دیگران ارتباط برقرار نمی کند ...
مشکلات توجه و تمرکز

مشکلات توجه و تمرکز

اگر از حواس پرتی و عدم تمرکز فرزندتان رنج می برید،اگر کودک مدام بازی و فعالیت خود را تغییر می دهد، اگر کاری را تا آخر انجام نمی دهدو ...
دکتر اصغر کاظمی دکتری مشاوره و کارشناس کاردرمانی

دکتر اصغر کاظمی

مدیر کلینیک با بیش از 20 سال تجربه کار بالینی
آرشیو خدمات بازدید: 3562 کد مطلب: 285   | آمار بازدید: 3561

تولد زودرس و انتخابی باعث بروز بیماری ها در نوزاد می شود

۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۳ اسفند ساعت 09:24

 عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی :

تولد زودرس و انتخابی باعث بروز بیماری ها در نوزاد می شود

تولد زودرس و انتخابی باعث بروز بیماری ها در نوزاد می شود
عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی گفت : تولد زودرس و انتخابی نوزاد با استفاده از روش سزارین موجب می شود بیماری هایی همچون زردی ، ،مشكلات تنفسی ، بی قراری و اختلالات دستگاه گوارش در نوزاد بروز كند.
 
به گزارش بنیان، دكتر'ناهید خداكرمی ' افزود: آمار افزایش سزارین در كشور زنگ خطری است كه سبب نگرانی دلسوزان حوزه سلامت شده است زیرا با استفاده از این روش بسیاری از مادران خواهان این هستند كه زودتر از موعد فرزند خود را به دنیا اوردند و این كار موجب تولد زودرس نوزاد و بروز عوارض جدی در بدن وی می شود . 
وی اظهار داشت : تولد انتخابی و عمدتا به دنیا آوردن زودتر نوزاد و قبل از رسیدگی كامل ( بین ۴ تا ۲ هفته قبل از زمان تولد ) عوارض بلند مدت و كوتاهی مدتی برای نوزاد به دنبال دارد و با وجودی كه نوزاد پس از تولد به ظاهر نوزادی طبیعی و مناسب است اما حداكثر ۴۰ روز پس از تولد ممكن است عوارض بیماری ها بروز كند . 
خدا كرمی خاطرنشان كرد : این عوارض ممكن است زردی بالا، اختلالات دستگاه گوارش و یاحتی بی قراری باشد و در برخی از موارد نوازد نیاز به بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه دارد.از سوی دیگر بیش فعالی ، آسم ، دیابت و مشكلات عاطفی و ارتباطی از جمله عوارض بلندمدت تولد زودرس نوزادان است. 
وی یادآور شد : افزایش سزارین در كشور سلامت نسل آینده را درمعرض خطر جدی قرار داده است . در حال حاضر اغلب زایمان ها در كشور چه در بیمارستان های خصوصی و چه دولتی به روش سزارین است . 
خدا كرمی گفت : روش سزارین برای مادرانی كه فرزند سوم و یا چهارم خود را به دنیا می آورند بسیار خطرناك است و خطر مرگ را به همراه دارد .بنابراین استفاده از این روش برای كشور ایران كه سیاست افزایش جمعیت را دنبال می كند ، مطلوب نیست . 
به گزارش ایرنا، به گفته وی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی در سال های اخیر سعی كرده است كلاس های آموزشی ویژه مادران باردار و دوره های توانمند سازی ماماها را با هدف ترویج زایمان طبیعی برگزار كند ولی متاسفانه هنوز آمار سزارین در كشور بالاست . 
خداكرمی خاطرنشان كرد : برای كاهش آمار سزارین در كشور باید تعرفه زایمان طبیعی و سزارین به صورت یكسان تعریف شود . همچنین سازمان های بیمه گر نسبت به عقد قرار داد با ماماها اقدام كنند وحضور ماما در تیم پزشك خانواده ضروری تلقی شود. 

خدمات مرتبط با سایت
ردیفتیترتاریخ
1 تولد زودرس و انتخابی باعث بروز بیماری ها در نوزاد می شود ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۳ اسفند


نام :  
نظر شما :  
کد امنیتی:  
 
   


ویزیت دکتر کاظمی(مدیریت مرکز)

انواع تست هوش

بازی درمانی ، رویش دوباره

نوروفیدبک ، انعکاس امید