خدمتی نوین و مؤثر در درمان کلیه مشکلات خلقی و رفتاری کودکان و بزرگسالان

سایت نوروفیدبک

تهران، خیابان پیروزی ، بین خیابان سوم و چهارم نیروی هوایی ، پلاک 125 ، ساختمان پزشکان ادیب ، طبقه سوم ،واحد 6 تلفن : 77478732
فلج مغزی ، تأخیر حرکتی

فلج مغزی

اگر کودک شما هنوز گردن نگرفته ، نمی نشیند یا حرکت نمی کند... عضلاتش سفت یا شل بوده تشنج میکند...
اختلال یادگیری

مشکلات یادگیری

اگر فرزند شما در نوشتن دیکته مشکل دارد، اگر متن کتاب را به سختی می خواند و یا در یادگیری ریاضی مشکل دارد...
اوتیسم

اوتیسم

اگر فرزند شماحرف نمی زند،اگر با شما و دیگران ارتباط برقرار نمی کند ...
مشکلات توجه و تمرکز

مشکلات توجه و تمرکز

اگر از حواس پرتی و عدم تمرکز فرزندتان رنج می برید،اگر کودک مدام بازی و فعالیت خود را تغییر می دهد، اگر کاری را تا آخر انجام نمی دهدو ...
دکتر اصغر کاظمی دکتری مشاوره و کارشناس کاردرمانی

دکتر اصغر کاظمی

مدیر کلینیک با بیش از 20 سال تجربه کار بالینی
آرشیو خدمات بازدید: 3633 کد مطلب: 260   | آمار بازدید: 3632

تشخیص زودهنگام اوتیسم با كیت ابداعی محققان ایرانی

۱۳۹۳ دوشنبه ۱۱ اسفند ساعت 14:09

 

تشخيص زودهنگام اوتيسم با كيت ابداعي محققان ايراني

تشخيص زودهنگام اوتيسم با كيت ابداعي محققان ايراني
تیمی از پژوهشگران ایرانی و سوئدی توانستند با به کارگیری روشی که در آن پروتئین‌ها و پپتیدهای مشخصی در خون از طریق یک کیت ساده و چند قطره خون آزمودنی آزمایش می‌شود، زیست شناسه‌های قابل اعتمادی برای تشخیص طیف اختلالات اوتیستی بیابند.
 
به گزارش بنیان به نقل از ايسنا، اين گروه با هدایت دکتر نقی مومنی از دانشکده علوم طبیعی دانشگاه لینائوس سوئد، امیدوارند که روش ابداعی نه تنها ابزار مطمئنی برای تشخیص قطعی این اختلال به دست دهد، بلکه به صورت بالقوه، امکان بروز این اختلال را نیز پیش‌بینی كند.

با توجه به اهمیت اختلالات اوتیستی و افزایش شمار آنها در سطح جهانی و این که در موارد بسیاری وضعیت کودکان مبتلا به اين اختلال، برای زمان‌های طولانی ناشناخته باقی می‌ماند، انتظار می‌رود ابداع این روش نقش مهمی در رویارویی با اوتیسم داشته باشد.

علاوه بر دکتر مومنی، دکتر محمدتقی جغتایی، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و فاطمه بهنیا، عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از اعضای این تیم شش نفره از پژوهشگران بودند.

این پژوهش چند ساله كه گزارش آن در مجله علمی نیچر منتشر شده، هزینه‌ای معادل حدود 2.3 میلیون دلار در برداشته است که عمدتا توسط يك سرمایه‌گذار ایرانی مقیم انگلستان تامین شده است.

هم‌اکنون صحبت از ساخت کیتی است که این آزمایش را در دسترس همگان قرار دهد. اما برای تولید انبوه این کیت به تامین مالی بیشتری نیاز است که تاکنون 43 شرکت جهت سرمایه گذاری در آن اظهار آمادگی كرده‌اند. ساخته شدن کيت تشخيص اوتيسم قدم بزرگي در دنياي پزشکي خواهد بود.

به گزارش ايسنا، طیف اختلالات اوتیسم (ASD) كه به عنوان یکی از اختلالات رشدی سیستم عصبی طبقه بندی شده از موارد در حال گسترش در سطح جهان است که در عین حال تشخیص به هنگام آن موضوعی چالش برانگیز بوده است.

عملکرد مغز در بيماران اوتيستيک با ديگران متفاوت است که گاهي سبب گوشه گيري، عدم ارتباط اجتماعي مناسب، استفاده از کلمات بي ربط در گفت‌وگو و انجام کارهاي تکراري بي هدف مي‌شود.

خدمات مرتبط با سایت
ردیفتیترتاریخ
1 تشخیص زودهنگام اوتیسم با كیت ابداعی محققان ایرانی ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۱ اسفند


نام :  
نظر شما :  
کد امنیتی:  
 
   


ویزیت دکتر کاظمی(مدیریت مرکز)

انواع تست هوش

بازی درمانی ، رویش دوباره

نوروفیدبک ، انعکاس امید