خدمتی نوین و مؤثر در درمان کلیه مشکلات خلقی و رفتاری کودکان و بزرگسالان

سایت نوروفیدبک

تهران، خیابان پیروزی ، بین خیابان سوم و چهارم نیروی هوایی ، پلاک 125 ، ساختمان پزشکان ادیب ، طبقه سوم ،واحد 6 تلفن : 77478732
فلج مغزی ، تأخیر حرکتی

فلج مغزی

اگر کودک شما هنوز گردن نگرفته ، نمی نشیند یا حرکت نمی کند... عضلاتش سفت یا شل بوده تشنج میکند...
اختلال یادگیری

مشکلات یادگیری

اگر فرزند شما در نوشتن دیکته مشکل دارد، اگر متن کتاب را به سختی می خواند و یا در یادگیری ریاضی مشکل دارد...
اوتیسم

اوتیسم

اگر فرزند شماحرف نمی زند،اگر با شما و دیگران ارتباط برقرار نمی کند ...
مشکلات توجه و تمرکز

مشکلات توجه و تمرکز

اگر از حواس پرتی و عدم تمرکز فرزندتان رنج می برید،اگر کودک مدام بازی و فعالیت خود را تغییر می دهد، اگر کاری را تا آخر انجام نمی دهدو ...
دکتر اصغر کاظمی دکتری مشاوره و کارشناس کاردرمانی

دکتر اصغر کاظمی

مدیر کلینیک با بیش از 20 سال تجربه کار بالینی
آرشیو خدمات بازدید: 3750 کد مطلب: 308   | آمار بازدید: 3749

امیدواری در استفاده از روش درمانی جدید دیستروفی عضلانی

۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۳ اسفند ساعت 12:17

 

امیدواری در استفاده از روش درمانی جدید دیستروفی عضلانی

امیدواری در استفاده از روش درمانی جدید دیستروفی عضلانی
داروی خوراکی VBP15 التهاب ناشی از دیستروفی عضلانی دوشن را با مهار عامل رونویسی NF-ᴋB کاهش می دهد و با توجه به عوارض جانبی کمتر از گلوکوکورتیکوئیدها می توان از آن حتی در مراحل اولیه بیماری استفاده کرد.
 

به گزارش بنیان به نقل از medicalxpress،  مطالعه کلینیکی صورت گرفته به وسیله محققین آمریکایی نشان داده است که استفاده از یک داروی خوراکی امیدهایی را برای درمان دیستروفی عضلانی ایجاد کرده است. نتایج منتشر شده نشان می دهد که VBP15 التهاب را در موش هایی با  علایمی شبیه دیستروفی عضلانی دوشن کاهش می دهد. محققین دریافته اند که دارو عضلات را محافظت کرده  و آن ها را قوی­تر می­ کند بدون این که فرد از عوارض جانبی مربوط به درمان های رایج با استفاده از گلوکوکورتیکوئیدهایی مانندprednisone  رنج ببرد.

دیستروفی عضلانی دوشن منجر به از بین رفتن شدید عضلات می شود و تقریبا 180000 نفر در سراسر دنیا به آن مبتلا هستند که اغلب آن­ها را کودکان تشکیل می دهند. درمان با روش های درمانی استاندارد رایج مانند استفاده از گلوکوکورتیکوئیدها، می تواند به صورت کوتاه مدت استفاده شود که در همین مدت کم هم عوارض جانبی شدیدی مانند شکننده شدن استخوان ها و سرکوب سیستم ایمنی و مهار تولید هورمون رشد را درپی خواهد داشت.

هم چنین محققین مشاهده کردند که VBP15 فاکتور رونویسی NF-B را مهار می کند که یک مولکول پیام رسان کلیدی در سلول ها است که در اغلب انواع سلول های جانوری نقش مهمی را در التهاب و آسیب بافتی ایفا می کند.

نویسندگان این مقاله پیش از این دریافته بودند که NF-B ، سال ها پیش از شروع علایم دیستروفی عضلانی در عضله دچار کمبود دیستروفین فعال است که پیشنهاد می کند که درمان بسیار زود هنگام دیستروفی عضلانی دوشن با VBP15 ممکن است برخی نشانه های بالینی را مهار کند و یا  به تاخیر بیاندازد.

به خوبی مشخص شده است که یکپارچگی غشاء و ترمیم دو عامل حیاتی در بیماری های عضلانی ، مجاری تنفسی، قلبی عروقی وتحلیل برنده سیستم عصبی هستند. ویژگی های شیمیایی VBP15آن را به عنوان گزینه ای برای درمان بیماری های دیگر نیز مطرح می کند. با وجود تمام مطالب گفته شده، محققین عقیده دارند که VBP15 برای موثرتر بودن در مطالعات بالینی به بررسی های مناسب تر و بیشتری نیاز دارد.

 

خدمات مرتبط با سایت
ردیفتیترتاریخ
1 امیدواری در استفاده از روش درمانی جدید دیستروفی عضلانی ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۳ اسفند


نام :  
نظر شما :  
کد امنیتی:  
 
   


ویزیت دکتر کاظمی(مدیریت مرکز)

انواع تست هوش

بازی درمانی ، رویش دوباره

نوروفیدبک ، انعکاس امید