خدمتی نوین و مؤثر در درمان کلیه مشکلات خلقی و رفتاری کودکان و بزرگسالان

سایت نوروفیدبک

تهران، خیابان پیروزی ، بین خیابان سوم و چهارم نیروی هوایی ، پلاک 125 ، ساختمان پزشکان ادیب ، طبقه سوم ،واحد 6 تلفن : 77478732
فلج مغزی ، تأخیر حرکتی

فلج مغزی

اگر کودک شما هنوز گردن نگرفته ، نمی نشیند یا حرکت نمی کند... عضلاتش سفت یا شل بوده تشنج میکند...
اختلال یادگیری

مشکلات یادگیری

اگر فرزند شما در نوشتن دیکته مشکل دارد، اگر متن کتاب را به سختی می خواند و یا در یادگیری ریاضی مشکل دارد...
اوتیسم

اوتیسم

اگر فرزند شماحرف نمی زند،اگر با شما و دیگران ارتباط برقرار نمی کند ...
مشکلات توجه و تمرکز

مشکلات توجه و تمرکز

اگر از حواس پرتی و عدم تمرکز فرزندتان رنج می برید،اگر کودک مدام بازی و فعالیت خود را تغییر می دهد، اگر کاری را تا آخر انجام نمی دهدو ...
دکتر اصغر کاظمی دکتری مشاوره و کارشناس کاردرمانی

دکتر اصغر کاظمی

مدیر کلینیک با بیش از 20 سال تجربه کار بالینی
آرشیو خدمات بازدید: 4729 کد مطلب: 286   | آمار بازدید: 4728

افزایش کیفیت زندگی مبتلایان به صرع با غربالگری مشکلات روانی

۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۳ اسفند ساعت 10:13

 

افزایش کیفیت زندگی مبتلایان به صرع با غربالگری مشکلات روانی

افزایش کیفیت زندگی مبتلایان به صرع با غربالگری مشکلات روانی
غربالگری معمولی برای مشکلات روانی، شناختی و اجتماعی می تواند کیفیت مراقبت و کیفیت زندگی کودکان و بزرگسالان مبتلا به صرع را افزایش دهد.
 

به گزارش بنیان به نقل از ScienceDaily، با توجه به مطالعه انجام شده توسط دکترJack Lin  متخصص مغز و اعصاب و همکارانش در دانشگاه Wisconsin-Madison درایتالیا ، غربالگری معمولی برای مشکلات روانی، شناختی و اجتماعی می تواند کیفیت مراقبت و کیفیت زندگی کودکان و بزرگسالان مبتلا به صرع را افزایش دهد.
لین گفت : پزشکان درمان کننده افراد مبتلا به صرع اغلب برتشنج تمرکزمی کنند. با این حال، این بیماران شیوع بالایی را درمسائل روانی (خلق و خوی، اضطراب و یا اختلالات بیش فعالی)، اختلالات شناختی (در حافظه، زبان و یا حل مشکل) و مشکلات اجتماعی (شامل اشتغال و یا تعاملات شخصی) نشان داده اند. رابطه بین صرع و این عوارض پیچیده بوده و کمتر شناخته شده است. لین گفت که این عوارض در صورت عدم درمان ممکن است مشکلات بیشتری را برای بیماران ایجاد کنند.
او افزود: غربالگری برای بیماریهای روانی، شناختی و اجتماعی نه تنها درمبتلایان به صرع بلکه درافراد تازه تشخیص داده شده ضروری است . با انجام این کار، ما می توانیم اطمینان حاصل کنیم که این مسائل درمان و بیماران با کیفیت بهتری زندگی می کنند. وی تاکید کرد که غربالگری همچنین باید قبل از هر درمان دارویی جدید انجام شده باشد.
مشکلاتی که در رابطه با صرع دوران کودکی و بزرگسالی رخ می دهد توسط پزشکان به عنوان بیماریهای همراه آن در نظر گرفته می شود، به این معنی که آنها بطور تصادفی شانس بیشتری دربروز با هم دارند هر چند لزوما رابطه علت و معلولی بین آنها وجود ندارد.
این مطالعه نشان می هد عوامل احتمالی مسئول این بیماریهای همراه، شامل ویژگی های صرع و پروتکل دارویی است که سبب اختلالات مغزی زمینه ای، اختلال در تکوین  نرمال عصبی مرتبط با صرع، و پیری می شود.
لین خاطر نشان کرد، در حالی که کارشناسان اثرات بیماریهای روانی، شناختی و اجتماعی را در صرع تایید کرده اند، همچنان شکافی در تشخیص زود هنگام، درمان و پیشگیری از این بیماری باقی مانده است.


خدمات مرتبط با سایت
ردیفتیترتاریخ
1 افزایش کیفیت زندگی مبتلایان به صرع با غربالگری مشکلات روانی ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۳ اسفند


نام :  
نظر شما :  
کد امنیتی:  
 
   


ویزیت دکتر کاظمی(مدیریت مرکز)

بازی درمانی ، رویش دوباره