خدمتی نوین و مؤثر در درمان کلیه مشکلات خلقی و رفتاری کودکان و بزرگسالان

سایت نوروفیدبک

تهران، خیابان پیروزی ، بین خیابان سوم و چهارم نیروی هوایی ، پلاک 125 ، ساختمان پزشکان ادیب ، طبقه سوم ،واحد 6 تلفن : 77478732
فلج مغزی ، تأخیر حرکتی

فلج مغزی

اگر کودک شما هنوز گردن نگرفته ، نمی نشیند یا حرکت نمی کند... عضلاتش سفت یا شل بوده تشنج میکند...
اختلال یادگیری

مشکلات یادگیری

اگر فرزند شما در نوشتن دیکته مشکل دارد، اگر متن کتاب را به سختی می خواند و یا در یادگیری ریاضی مشکل دارد...
اوتیسم

اوتیسم

اگر فرزند شماحرف نمی زند،اگر با شما و دیگران ارتباط برقرار نمی کند ...
مشکلات توجه و تمرکز

مشکلات توجه و تمرکز

اگر از حواس پرتی و عدم تمرکز فرزندتان رنج می برید،اگر کودک مدام بازی و فعالیت خود را تغییر می دهد، اگر کاری را تا آخر انجام نمی دهدو ...
دکتر اصغر کاظمی دکتری مشاوره و کارشناس کاردرمانی

دکتر اصغر کاظمی

مدیر کلینیک با بیش از 20 سال تجربه کار بالینی
آرشیو خدمات بازدید: 4820 کد مطلب: 295   | آمار بازدید: 4819

استفاده از سلولهای بنیادی خون بند ناف دردرمان فلج مغزی کودکان

۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۳ اسفند ساعت 11:00

 

استفاده از سلولهای بنیادی خون بند ناف دردرمان فلج مغزی کودکان

استفاده از سلولهای بنیادی خون بند ناف دردرمان فلج مغزی کودکان
مادر یک کودک مبتلا به فلج مغزی گفت: به علت سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان ، تصمیم به ذخیره سازی خون بند ناف Andrew گرفتیم اما اکنون برای درمان فلج مغزی او از آن استفاده خواهد شد.
 

 

 
به گزارش بنیان به نقل از lifenews.com، یک کودک 11 ساله به نام Andrew   مبتلا به فلج مغزی اسپاستیک است و نمی تواند حرکت کرده، راه برود، صحبت کند، سر خود را راست نگه داشته و یا عضلات خود را کنترل کند.
Maureen Kijek  مادر او می گوید Andrew پس از انجام جلسات فیزیوتراپی اکنون وضعیت بهتری دارد. ما فقط می خواهیم او را خوشحال ببینیم. 
دکتر Prentice  توضیح داد که نتایج به دست آمده از آزمایشات استفاده از سلولهای بنیادی خون بندناف و مطالعات دیگردرحال انجام در دانشگاه Duke و Georgia  بسیار دلگرم کننده بوده است.
او گفت: این فوق العاده است که بیشتر پزشکان پتانسیل بالقوه سلول های بنیادی بالغ خون بند ناف برای درمان فلج مغزی در کودکان جوان را تایید می کنند. "این چنین درمانی ساده و بسیار ضروری است و زندگی بسیاری ازکودکان می تواند با استفاده از این سلول های بنیادی خون بند ناف تحت تاثیر قرارگیرد.
تنها 5٪ از زنان، خون بند ناف کودک تازه متولد شده خود را که منبع غنی ازسلولها برای درمان بیماری های مختلف است، ذخیره می کنند. Maureen Kijek  گفت که به علت سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان ، تصمیم  به ذخیره سازی خون بند ناف Andrew گرفته است اما اکنون برای درمان فلج مغزی او از آن استفاده خواهد شد.
سلولهای بنیادی این کودک روز جمعه  به صورت داخل وریدی به او تزریق و پیوند می شود. مادر Andrew به این درمان بسیار خوشبین است. 
Allison Thurman ، 3 ساله، اولین شرکت کننده درآزمایش پیوند سلولهای بنیادی خون بند ناف بود. او در سال 2010، از نظر بالینی مبتلا به فلج مغزی اسپاستیک تشخیص داده شده بود. از آنجا که آلیسون این درمان را یک سال پیش انجام داده است، مادر او، Erica Thurman  گفت: او متوجه بهبود در گفتار و توانایی استفاده از پاها در دخترش شده است.

خدمات مرتبط با سایت


نام :  
نظر شما :  
کد امنیتی:  
 
   


ویزیت دکتر کاظمی(مدیریت مرکز)

بازی درمانی ، رویش دوباره